Studia medyczne w Koszycach

Nie dostałeś się na medycynę i nie wiesz co dalej ze sobą zrobić? Jeśli jesteś gotowy, żeby rozpocząć studia medyczne w Koszycach są dla Ciebie!

Uniwersytet Pavol Josef Šafárik (UPJS) Koszyce

Uczelnia

Uniwersytet Pavol Josef Šafárik (UPJS) znajduje się w Koszycach, w drugim co do wielkości mieście na Słowacji. Uczelnia jest członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (EUA). Uczelnia przykłada dużo uwagi do ciągłego rozwoju dydaktyki, badań naukowych, kontaktów naukowych i jakości oferowanych przez siebie usług. Studia Medyczne w Koszycach mają długą i bogatą tradycję kształcenia.

Wydział Medycyny

Wydział Medycyny, utworzony w 1948 roku, prowadzi studia na kierunku lekarskim i stomatologicznym. Studenci mają różnorodne możliwości przyswajania wiedzy od wykładów i seminariów po liczne ćwiczenia praktyczne i staże kliniczne. Wydział prowadzi bogatą działalność naukową

Kształcenie

Wydział Medyczny prowadzi dwa kierunki studiów:

Medycyna Koszyce (Ogólno-lekarski)

Długość programu: 6 lat

Czesne: 10,500€

Liczba studentów na roku: 200

O studiach

Studia Medyczne to jeden z najstarszych kierunków na uczelni. Charakteryzuje go bardzo wysoki poziom. Sudenci mają okazję zapoznania się z kompleksową wiedzy teoretyczną a także zdobywają praktyczne umiejętności. Dyplom nie wymaga nostryfikacji i jest rozpoznawalny na terenie całej Unii Europejskiej. Absolwenci z łatwością znajdują po studiach wymarzone zatrudnienie nie tylko w klinikach i szpitalach ale również w renomowanych koncernach farmaceutycznych. Mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kierunku specjalizacji lub kariery naukowej.

 

Program studiów: Stomatologia Koszyce

Długość programu: 6 lat

Czesne: 11,000 €

Liczba studentów przyjmowanych na roku: 20

O studiach

Studenci na kierunku Stomatologia mają dostęp do najnowocześniejszej wiedzy teoretycznej. Mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy zarówno z podstawowej diagnostyki klinicznej i terapeutycznej jak i prewencji dentystycznej. Po 6 latach studiów są przygotowani do samodzielnej pracy zarówno w obszarze medycznym jak i managerskim. Dyplom zdobyty w Koszycach nie wymaga nostryfikacji i jest rozpoznawalny na terenie całej Unii Europejskiej. Stomatologia w Koszycach znana jest z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Absolwenci Stomatologii są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy.

 

Obydwa programy dzielą się na trzyletnią część zajęć przedklinicznych i trzyletnią część zajęć klinicznych. Studia prowadzone są od 1992 roku na terenie uczelni i szpitali uniwersyteckich wyłącznie w języku angielskim.

 

Wydział Medycyny otrzymał w ocenie akredytacyjnej najwyższą kategorię A ( otrzymała 3.95 na 4.0 max). Jest to państwowa renomowana uczelnia.