Studia medyczne w Bratysławie

Nie dostałeś się na medycynę i nie wiesz co dalej ze sobą zrobić? Jeśli jesteś gotowy, żeby rozpocząć studia medyczne w Bratysławie, Comenius University przychodzi na ratunek!

Comenius University

Comenius University, czyli studia medyczne w Bratysławie

Comenius University to najstarsza słowacka uczelnia, założona w 1919 roku. Studiuje na niej 26000 studentów na 13 różnych wydziałach. CU znajduje się w rankingu 500 najlepszych uczelni na świecie. Wydział Medyczny powstał jako pierwszy i ma bardzo dobrą opinię nowoczesnej uczelni otwartej na studenta.

 

 

Jak wyglądają studia medyczne w Bratysławie?

Od roku akademickiego 2001/2002 Comenius University oferuje studia medyczne oraz studia stomatologiczne w języku angielskim. Studia trwają 12 semestrów, absolwenci otrzymują tytuł Lekarza Medycyny (MD- Medicine Doctor). Dyplom UC jest rozpoznawalny w Polsce i na terenie całej Unii Europejskiej.

Ile wynosi opłata?

Opłata za studia wynosi:

  • Medycyna Ogólna – 9500 EUR na rok akademicki
  • Stomatologia – 11000 EUR na rok akademicki

Bratysława to bardzo atrakcyjne miasto!

Bratysława jest stolicą Słowacji. Posiada wszystkie cechy nowoczesnego, dynamicznego miasta z bogatym życiem kulturalnym. Miasto oferuje możliwość codziennego obcowania w międzynarodowym środowisku. Koszt życia w stolicy Słowacji jest zbliżony do tego w Polsce.